Obložkové zárubně

Obložkové zárubně ZLOMEK jsou určeny pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře otočné, posuvné, skládací, nebo pro obklad otvoru bez dveří. Zárubně se osazují po dokončení stavebních otvorů, tedy po zhotovení omítek, maleb, obkladů, položení podlahové krytiny včetně plovoucích podlah a koberců. Lze je použít pro klasické zdivo, nebo sádrokartonové konstrukce od šířky 70mm. Jsou vyráběny v normovaných, popř. atypických rozměrech. V kombinaci s dveřním křídlem tvoří zvukově izolační bariéru. Zárubně je možné dodat i s protipožární odolností EI 30, EW 30.

Technické parametry

Zárubně jsou vyráběny v normovaných, popř. atypických rozměrech. Standardní rozměry se řídí dle ČSN: 600 – 900 (1100) / 1970 mm pro jednokřídlé a 1250 – 1850 / 1970 mm pro dvoukřídlé dveře. V případě jiných rozměrů vyrobíme zárubeň dle požadavku. Šířky ostění jsou vyráběny po 5 mm, od 60 mm do 1200 mm z jednoho kusu.

Konstrukce zárubní

Konstrukce zárubně je tvořena středovými dílci tloušťky 22mm a obložkami tloušťky 18 a šířky 60 mm. Tyto dílce jsou vyrobeny z prvotřídní dřevotřískové desky, jsou ofrézovány a povrchově upraveny. Zárubeň je osazena protiplechem, který je kromě standardního připevnění do obložky navíc připevněn do středového dílce a tím zabezpečuje zvýšenou odolnost proti vyražení. Pro bezproblémovou a tichou funkčnost dveří je zárubeň vybavena třemi závěsy s plastovými čepy v povrchové úpravě nikl. Měkké dovírání dveří do zárubně zaručuje celoobvodové těsnění. Vybrané materiály a mohutnější konstrukce zárubně garantují její pevnost a stabilitu.

řez-zárubní

Protiplech je kromě standardního přišroubování do obložky navíc připevněn do středového dílce zárubně. Je tak vysoce odolný vůči vyražení.

protiplech zárubně

Velmi kvalitní pouzdra závěsů, která zaručují maximální přesnost kolmosti a umístění závěsu. Jsou zapuštěny v obložce. Díky dvoustupňovému vrtání není z pohledové strany viditelný obvod pouzdra, což ocení především nároční zákazníci se smyslem pro detail. Pro tichou funkčnost dveří je závěs vybaven plastovým čepem.

pouzdro závěsu na zárubni

Excentrické spojovací kování a systém klipu pro zpevnění konstrukce zaručují u zárubně přesnost spojů, její pevnost a tuhost.

detail zárubně