Často kladené otázky

Jak poznám, jestli potřebuju dveře pravé nebo levé?

dveře levé, pravé

Jaký zvolit typ a rozměr stavebního pouzdra?

Základním parametrem je, jestli posuvné dveře budou jednokřídlé, dvoukřídlé nebo teleskopické. Pouzdra se pak vyrábí ve dvou konstrukcích, a sice do SDK (sádrokartonová příčka) nebo do zděné příčky. Tyto pouzdra se od sebe liší použitím omítkářské sítě. Pouzdro pro zdění je opatřeno omítkářskou sítí pro bezproblémové pojmutí zdicích materiálů a pouzdro pro SDK příčku tuto síť nemá.

Tloušťka pouzdra – musíme mít na paměti, že tato tloušťka uvádí konečnou tloušťku příčky po dokončení omítky či obkladu, u SDK po obložení sádrokartonovými deskami. Pokud uvažujete o plných hladkých dveřích nebo dveřích celoskleněných, stavební pouzdro o tloušťce 100mm je dostačující. Chcete-li však dveře prosklené, kvůli zasklívacím rámečkům je nutno zabudovat pouzdro tloušťky alespoň 125mm.

Jaký je rozdíl mezi CPL a HPL?

CPL – výrobce EGGER Rakousko

CPL (Continuous Pressure Laminate) jsou desky o tloušťce 0,2-0,6 mm, vyráběné kontinuálním válcováním při zvýšené teplotě, což urychluje tvrzení pryskyřice. Jsou barevně stálé, snadno udržovatelné, odolné vůči mechanickému poškození a krátkodobému působení vody.

HPL – výrobce EGGER Rakousko

HPL (High Pressure Laminate) se vyrábějí ve stacionárních lisech při vysokém tlaku a teplotě a jsou několikrát odolnější než CPL. Na vrstvy podkladového kraftového papíru je umístěn dekorační papír a následně krycí povrchová vrstva (overlay), která zajišťuje odolnost povrchu. Vyrábějí se v tloušťkách od 0,6-1,8 mm.

Jak připravit stavební otvory?

Informace o tom, jak připravit stavební otvory najdete zde

Jaké jsou dodací lhůty, výše zálohy?

Všechny dveře jsou vyráběné na zakázku a proto nemáme žádné dveře skladem k okamžitému prodeji. Po zaměření naším odborným technikem dveře vyrobíme do 4-5 týdnů od zaplacení zálohy ve výši 50% z ceny zakázky.  Narozdíl od konkurence jsme však ve výrobě pružní a v případě naléhavosti jsme schopni dveře vyrobit i do 3 dnů.

Jak pečovat o dveře?

– doporučujeme minimálně jednou za půl roku promazat olejem pro stroje nebo bezbarvým mazacím tukem nejen závěsy ale i zámek.

– při čištění zárubní, dveřních křídel i všech typů výplní je třeba používat univerzální neutrální čistící prostředky běžně určené k údržbě nábytkářských výrobků. Nepoužívejte agresivní čistící prostředky jako organická rozpouštědla, alkalické prostředky, dále drátěnky, čistící písky, atd. Povrch setřete vlhkým hadrem, aplikace mokrých procesů při údržbě dveří a zárubní je nepřípustná.

– drobná poškození lze opravit barevnými vosky

– vyvarujte se zavírání rázem za použití síly, které může dveře poškodit

– prostor přede dveřmi s osazenou automatickou padací lištou musí být udržován čistý, bez drobných pevných částic, v zimním období beze sněhu a ledových vrstev, které by mohly způsobit vzpříčení nebo poškození těsnicí lišty