Posuvné dveře na stěnu

Jednokřídlé a dvoukřídlé posuvné dveře na stěnu lze využít při jednoduché rekonstrukci. Nevyžadují žádné speciální stavební úpravy. Dveřní křídlo je zavěšeno v kolejnici připevněné na stěnu. Ve spodní části dveřního křídla je drážka, do podlahy je přišroubován vodící trn, který zajišťuje přímočarý pohyb křídla. Pro větší komfort lze u dvoukřídlých posuvných dveří využít synchronního mechanismu, kdy se při otevírání jednoho křídla současně otevírá i křídlo druhé. Posuv na zeď je v závislosti na typu kování možné zabudovat se zárubní nebo bez ní. Zrovna tak je možné u vybraných kování využít většího komfortu tichého dojezdu.

dvoukřídlý posuv na zeď
jednokřídlý posuv na zeď

Součástí zárubně u jednokřídlých posuvných dveří může být tzv. dorazový hranol, který při zavřených dveřích zamezuje průhledu mezi dveřním křídlem a zárubní. Křídlo pak může být uzamykatelné.

Systém Elox

 systém Elox

Systém Planeo

systém Planeo

Systém Minima

systém Minima

Systém standard

systém Standard

Posuvné dveře do zárubně

U širších stavebních otvorů je možné řešit realizaci posuvných dveří fixním proskleným křídlem, které je pevně spojeno se zárubní. Průchod pak tvoří posuvné křídlo, které se nasunuje před fixní křídlo. Výhodou systému je, že není třeba provádět větší stavební úpravy a celá šíře stavebního otvoru může být prosvětlena. Minimální tloušťka ostění pro posuvné dveře do zárubně je 13cm.

jednokřídlý posuv
dvoukřídlý posuv

Všechny posuvné dveře jsou z důvodu vyšší odolnosti namáhané hrany opatřeny pevnější AB S hranou tl. 2mm. Ve spodní části křídla je vložen hliníkový U prof il zajišťující tichou a bezproblémovou funkčnost po dobu užívání posuvného systému.

Posuvné dveře do pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra jsou dokonalým řešením z hlediska úspory místa. Vyžadují však větší stavební úpravy. Do stavebního otvoru je třeba zabudovat stavební pouzdro, které je uzpůsobeno pro zděnou nebo sádrokartonovou příčku. Spolu s dodavatelem pouzder Eclisse nabízíme širokou škálu variant: jednokřídlé, dvoukřídlé, teleskopické nebo posuvné křídla proti sobě do zákrytu.

dvoukřídlý posuv do pouzdra
posuv do pouzdra do zákrytu
jednokřídlý posuv do pouzdra
posuv do pouzdra teleskopicky